Haberler

 
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Uludağ Üniversitesi’nin desteğiyle hazırlanan Fuar 3 ana dalda, Eğitim Fuarı, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Fuarı, 6. Kitap Fuarı ile eş zamanlı olarak açıldı ve Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi.
 
     
Fuar, Nisan ayında İzmir’de ve Kasım ayında da İstanbul’da tekrarlanacak.

 

 
ÜNİVERSİTEMİZ’DE YAYINLARIYLA FUARDAYDI
Üniversitemizin de yayınlarıyla yer aldığı Fuar’da, kitap satışının yanı sıra tanıtım faaliyetleri çerçevesinde üniversitemizin tanıtım broşürleri, ajandalar vb. tanıtım malzemeleri de dağıtılmıştır.
 
 

 

Prof.Dr. Mehmet ÇELİK'in 'Edessa'dan Urfa'ya' Başlıklı Kitabı Hakkında

Atılım Üniversitesi Türkiye Tarih Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mehmet Çelik'in editörlüğünde hazırlanan Edessa'dan Urfa'ya adlı kitap hakkında Hasan Konukla yaptığı söyleşi "Tarih Bilinci Tarih ve Kültür Dergisi "in 3. sayında yer aldı.

Bu söyleşide Çelik bu çalışmanın bir şehir tarihi çalışması olduğunu belirtti ve kitap içeriğini şu sözlerle dillendirdi " Çalışmamız beş ciltten oluşmaktadır. Şu anda hazır olan ve basılan sadece iki cildidir. Birinci ciltte, bölgenin Antik dönem tarihi incelenmiştir. Arkasından Urfa'nın Selevkoslar tarafından kuruluşu, gelişmesi alınmıştır..."

Ayrıca Çelik bu çalışmanın Atılım Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nün değerli hocaları tarafından İngilizceye çevrildiğinin müjdesini verdi. Bu hoş sohbet Sayın Çelik'in Atılım Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Yalçın Zaim Bey'e Türkiye Tarih Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin kurulmasındaki katkılarından dolayı teşekkürü ile son buldu.